Wii

Wii, jest to konsola znanego producenta Nintendo, jednak nie jest sygnowana jego nazwą. Nazwa konsoli to po prostu Wii, chociaż jeszcze kilka dni przed premierą miało to być Revolution. Elementem rozpoznawczym jest bezprzewodowy kontroler, który może zostać wykorzystany jako wskaźnik  i potrafi wykrywać ruch w trzech wymiarach. Bardzo dobrym pomysłem twórców było tzw. WiiConnect24, dzięki któremu możemy być na bieżąco z dodatkami i uaktualnieniami dotyczącymi naszej konsoli. Wszystko to za pomocą internetu. O konsoli poinformowano po raz pierwszy na targach E3 w 2004, a rok później zaprezentowano ją na tych samych targach. Prototyp kontrolera pierwszy raz ujrzał światło dzienne w sierpniu 2005 roku. Nazwa Wii, a konkretnie podwójne ‚i’ ma symbolizować dwójkę graczy stojących obok siebie oraz reprezentować kontrolery Wii. Mimo, że firma wielokrotnie usprawiedliwiała swoją decyzje o zmianie nazwy, media i tak odnosi się do tego negatywnie. Nintendo, w swoich spotach reklamowych przekonywało, że nie ma zamiaru konkurować z innymi firmami, lecz chce przyciągnąć jak najwięcej osób wcześniej nie grających na konsolach. Aktualnie, Wii to najmniejszy produkt z gamy Nintendo. Mierzy zaledwie 44 mm szerokości i 157 mm wysokości. Konsola może przebywać zarówno w pozycji poziomej i pozycji pionowej. Jedną z najbardziej innowacyjnych rzeczy w konsoli jest kontroler Wii.  Jest to pilot obsługiwany jedną ręką. Korzysta on z przyspieszeniomierzy oraz portów podczerwieni. Grę możemy kontrolować zarówno ręką jak i przyciskami znajdującymi się na kontrolerze. Pierwsze zapowiedziane gry na Wii to głównie flagowe produkty Nintendo, jak na przykład Wii Sports, Wii Play, The Legend of Zelda: Twilight Princess, Metroid, Mario, WarioWare, Animal Crossing, Pokémon, Super Smash Bros. Konsola jest nowością na rynku, lecz zbiera całkiem dobre opinie.

Znalazłeś się tutaj dzięki poniższej frazie kluczowej: