GDY OBRAZ ZOSTANIE WYWOŁANY

Gdy obraz jest już dostatecznie wywołany, wyjmuje się odbitkę szczyp­cami z wywoływacza i wrzuca do przerywacza, gdzie może lezec do ukon- czenia wywoływania całej serii odbitek. Po 30 sekundach od włożenia ostatniej odbitki przenosi się je wszystkie szczypcami do utrwalacza, w którym powinny leżeć obrazem do góry i nie nakrywać s.ą wzajemnie. Kuwetą z odbitkami należy co pewien czas kołysać, a odbitki przekładać z miejsca na miejsce.Sklejanie się kilku arkuszy lub przywieranie warstwą emulsji do dna i ścianek kuwety może być przyczyną powstawania plam na odbitkach.Po 10 minutach utrwalania odbitki wyjmuje się z utrwalacza, opłukuje bieżącą wodą z obu stron i wkłada do obszernej kuwety lub miski z wo­dą, do której wpuszcza się przez wąż gumowy strumień wody. Można też wtryskiwać wodę przez sitko prysznica na odbitki leżące obrazem ku gó­rze w dużej kuwecie.

Dzień dobry. Nazywam się Arkadiusz Kozacki. Jest to mój autorski blog, na których chce ukazywać wszelaką wiedzę techniczną , której doświadczyłem przez lata mojego życia. Chciałby, aby dyskusję nie gasły w komentarzach!